وکیوم ابی

وکیوم ابی، ماشین های دوار تک محوره و جابجایی مثبت هستند که برای کاربردهای صنعتی مختلف، خلاء یا وکیوم ایجاد می کنند. در پمپ وکیوم ابی در گردش که برای ایجاد خلاء در شرایط کاری سخت، مداوم و بدون توقف طراحی شده است، از آب جهت خنک کاری و سیلینگ استفاده می شود.

عملکرد ساده، بدون تماس و بدون استهلاک قطعات پمپ وکیوم رینگ آب، این پمپ خلاء را به یک گزینه مناسب برای انتقال بخارات، گازهای معمولی، گازهای دارای آلایندگی و همچنین خطرناک تبدیل کرده است. پمپ وکیوم رینگ آب به دو صورت تک مرحله ای و دو مرحله ای طراحی شده است و در بعضی موارد کاربرد کمپرسور را نیز دارد.

انواع پمپ خلاء آب در گردش
  • پمپ وکیوم آبی تک مرحله یا تک پروانه (single-stage)
  • پمپ وکیوم آبی دو مرحله یا دو پروانه (Two-stage)
  • پمپ وکیوم رینگ مایع با کوپلینگ مستقیم
  • پمپ خلاء رینگ مایع با کوپلینگ غیر مستقیم
  • پمپ خلاء آب در گردش با مکانیکال سیل
  • پمپ خلاء آب درگردش با پکینگ

یک یا چند پروانه به صورت خارج از مرکز در داخل سیلندر پمپ خلاء آبی قرار گرفته است. نحوه عملکرد پمپ وکیوم رینگ آب به این صورت است که با شروع حرکت چرخشی یا دورانی خارج از مرکز پروانه، مایع درون محفظه ی وکیوم پمپ طبق نیروی گریز از مرکز از سمت محور پروانه شروع به حرکت کرده و با ایجاد رینگ مایع، در محور پروانه یک فضای خالی یا خلاء ایجاد می کند. در نتیجه گاز یا بخار موجود در محفظه ای که باید در آن خلاء ایجاد شود، از طریق ورودی پمپ مکنده رینگ مایع جذب یا مکیده می شود.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “وکیوم ابی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *